Rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku dziennym

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku dziennym

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku dziennym polega na kompleksowej rehabilitacji wielonarządowej, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych (po urazach, po zabiegach operacyjnych, w przypadkach schorzeń przewlekłych), neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych, pulmonologicznych.

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej przysługuje Pacjentowi, którego stan nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego. Świadczenia obejmują co najmniej 2 porady lekarskie (realizowane przez lekarza rehabilitacji medycznej lub ortopedę lub neurologa ) oraz kompleksową fizjoterapię oraz w uzasadnionych przypadkach opiekę psychologiczną i logopedyczną ( neurologopedyczną).

Czas trwania rehabilitacji wynosi od 4 do 6 tygodni przez 5 dni w tygodniu (z wyjątkiem sobót i niedziel), średnio po 5 zabiegów dziennie. Zajęcia odbywają się w godzinach przed lub popołudniowych. W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego pobyt może zostać przedłużony. Decyzję podejmuje lekarz prowadzący (zlecający i nadzorujący) rehabilitację przy akceptacji właściwego Dyrektora OW NFZ.

Wymagane skierowanie bezpośrednio z oddziałów szpitalnych lub z poradni specjalistycznych typu: rehabilitacyjna, ortopedyczna, reumatologiczna, neurologiczna, chirurgiczna, onkologiczna, lub od  lekarza POZ ,wyłącznie w przypadkach zaostrzenia choroby).

Dostępność od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym ustaleniu terminu w rejestracji.

Nasze usługi
Ostatnio dodane wpisy