Rehabilitacja kardiologiczna w ośrodku dziennym

Rehabilitacja kardiologiczna w ośrodku dziennym

Jest to świadczenie udzielane pacjentom po ostrych zespołach wieńcowych (np. zawałach serca), po przebytych zabiegach kardiochirurgicznych oraz zabiegach z zakresu chirurgii naczyniowej, a także w zaostrzeniach niewydolności serca.
Na ten rodzaj rehabilitacji kieruje lekarz z:

  • oddziału kardiologii,
  • oddziału kardiochirurgii,
  • oddziału chorób wewnętrznych,
  • poradni kardiologicznej,
  • poradni rehabilitacyjnej.

Czas trwania rehabilitacji jest ustalany i monitorowany  indywidualnie przez lekarza ośrodka rehabilitacji kardiologicznej dziennej – nie więcej niż 24 dni  zabiegowych w okresie 90 dni kalendarzowych.

Rehabilitacja kardiologiczna w naszym ośrodku prowadzona jest przez zespół, w skład którego wchodzą: lekarze kardiolodzy, rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeuci, psycholodzy i dietetycy.

Dzięki dostępności do wieloprofilowej diagnostyki kardiologicznej w naszej placówce (EKG – SDS,  EKG wysiłkowe, USG – echo serca, USG Doppler TT i żył, Holtery EKG, ABPM, Ergospirometria), możliwy jest dobór odpowiedniego modelu rehabilitacji zgodnie ze stanem zdrowia oraz możliwościami wydolnościowymi pacjenta.

W procesie usprawniania prowadzony jest trening funkcjonalny z zakresu kinezyterapii oraz trening wytrzymałościowy na specjalistycznych cykloergometrach lub bieżni. Dla zwiększenia efektów rehabilitacji oferujemy dla każdego pacjenta konsultacje z zakresu dietetyki oraz psychologii.

Dostępność od poniedziałku do soboty, po wcześniejszym ustaleniu terminu w rejestracji.

Nasze usługi
Ostatnio dodane wpisy